Chřipka.cz - odpovědi na vaše dotazy

Ptáte se nás do redakce na různé otázky v souvislosti s aktuálním výskytem ptačí chřipky na Orlickoústecku a Břeclavsku. Evidujeme dotazy jako například: "Dnes ráno jsem šel do práce a na cestě kde nejezděj auta jsem našel uhynulého holuba bez známek násilí. Mám to nahlásit a jestli ano kam?" nebo "Na své cestě do práce (jezdím na kole) jsem dnes "potkal" dva mrtvé ptáky, kosa a špačka. Oba byli na silnici, takže je pravděpodobné, že je srazilo auto (i když jeden z nich byl před vjezdem do podzemních garáží). Rád bych věděl, jestli si všímat takovýchto případů, nebo na ně nedbat."

Kapacita tohoto serveru není nastavena na takový nápor dotazů. Rádi Vám však vyhovíme a Vaše dotazy se pokusíme zodpovědět v rámci poradny spřáteleného projektu Chřipka a její léčba.

Své dotazy adresujte prosím přímo lékařům a odborníkům:
Poradna stránek "Chřipka a její léčba".


Novinky

Návrh novely Národního pandemického plánu ČR

(14.04.2006)

Šíření ptačí chřipky subtypu H5N1 je stále sledováno ve třech zemích jihovýchodní Asie, v pacifické oblasti, odtud do dalších oblastí včetně Ruska, sousedních zemí a dále do Indie a Nigérie až do dvanácti zemí v Evropě. Geografický rozměr nových výskytů a rovněž hrozba vzniku trvalých endemických oblastí ptačí chřipky v Číně, Vietnamu a Indonesii vedla Světovou zdravotnickou organizaci k revizi Globálního pandemického plánu připravenosti (GPP) z roku 1999. Podkladem je analýza nově vznikající epidemiologické situace viru chřipky H5N1 a závěrů ze dvou mezinárodních pracovních meetingů - Joint WHO-EC Workshop on Influenza Pandemic Preparadness Planning (Lucembursko 2. – 3.3. 2005) a WHO consultation on WHO-recomended national and international measure before and during influenza pandemic (WHO-HQ, Ženeva 13. – 15.12. 2004). Na tomto základě vydala SZO sérii doporučení pro globální opatření, která by měla vstoupit v platnost před a během hrozící pandemie.

Aktuálně se připravuje nová oficiální verze Národního pandemického plánu ČR na Ministerstvu zdravotnictví ČR.

zdroj: Hygienická stanice hlavního města Prahy
Přidat názorArchiv

Zpravodaj
Chcete dostávat nové informace?
Vložte svůj e-mail.


EXTRA ZPRÁVY
U Lékaře - nové stránky

Nové internetové stránky
U lékaře, které by neměly uniknout Vaší pozornosti.

Spolupracujeme:
Anketa
Rozumíte ptačí chřipce díky těmto stránkám?
Ano.
Ne.

Poslední diskuze
Partneři projektu: MEDUKA MeDitorial + ČTK
WebArchiv - archiv českého webu