Chřipka.cz - odpovědi na vaše dotazy

Ptáte se nás do redakce na různé otázky v souvislosti s aktuálním výskytem ptačí chřipky na Orlickoústecku a Břeclavsku. Evidujeme dotazy jako například: "Dnes ráno jsem šel do práce a na cestě kde nejezděj auta jsem našel uhynulého holuba bez známek násilí. Mám to nahlásit a jestli ano kam?" nebo "Na své cestě do práce (jezdím na kole) jsem dnes "potkal" dva mrtvé ptáky, kosa a špačka. Oba byli na silnici, takže je pravděpodobné, že je srazilo auto (i když jeden z nich byl před vjezdem do podzemních garáží). Rád bych věděl, jestli si všímat takovýchto případů, nebo na ně nedbat."

Kapacita tohoto serveru není nastavena na takový nápor dotazů. Rádi Vám však vyhovíme a Vaše dotazy se pokusíme zodpovědět v rámci poradny spřáteleného projektu Chřipka a její léčba.

Své dotazy adresujte prosím přímo lékařům a odborníkům:
Poradna stránek "Chřipka a její léčba".


Novinky

Ptačí chřipka nyní poprvé na světě také na videu

(22.06.2006)

Chřipkový virus N1H5 se pro mnoho z nás stal symbolem smrtelné nákazy. Jak vlastně vypadá devastující infekce lidských buněk chřipkovým virem se nyní můžete podívat na videozáznamu, který jako možná první na světě připravil internetový portál www.gate2biotech.com.

V sekci Biotech Reality Show jsou k vidění i další zajímavá videa, například vznik rakovinného nádoru či testování léků na buněčných kulturách.

Další zajímavé články a informace nejen o ptačí chřipce naleznete na portálu, jehož cílem je poskytovat všechny informace o biotechnologiích v České republice na jednom místě.

Návštěvníci na portálu Gate2Biotech najdou novinky z oboru, aktuální témata, kompletní databázi českých biotechnologických firem, poptávku i nabídky spolupráce či pracovních pozic v sektoru, přehled probíhajících výzkumných projektů nebo souvisejících mezinárodních konferencí, veletrhů a dalších významných oborových událostí.

Server není ovšem určen výhradně pro odborníky, ale i pro širší veřejnost. Zájemci zde mohou najít stanoviska specialistů k obecně diskutovaným tématům, jako jsou například geneticky upravené potraviny, možnosti využití biotechnologií v domácnostech, při likvidaci0020odpadů a podobně. Praktický je i poměrně bohatý slovník biotechnologické terminologie, který je přístupný zdarma, stejně jako všechny další složky webové stránky Gate2Biotech.

Portál vytvořilo Jihomoravské inovační centrum (JIC) ve spolupráci s vládní agenturou CzechInvest.

zdroj: Tisková zpráva Biotech
Přidat názorArchiv

Zpravodaj
Chcete dostávat nové informace?
Vložte svůj e-mail.


EXTRA ZPRÁVY
U Lékaře - nové stránky

Nové internetové stránky
U lékaře, které by neměly uniknout Vaší pozornosti.

Spolupracujeme:
Anketa
Rozumíte ptačí chřipce díky těmto stránkám?
Ano.
Ne.

Poslední diskuze
Partneři projektu: MEDUKA MeDitorial + ČTK
WebArchiv - archiv českého webu