Chřipka.cz - odpovědi na vaše dotazy

Ptáte se nás do redakce na různé otázky v souvislosti s aktuálním výskytem ptačí chřipky na Orlickoústecku a Břeclavsku. Evidujeme dotazy jako například: "Dnes ráno jsem šel do práce a na cestě kde nejezděj auta jsem našel uhynulého holuba bez známek násilí. Mám to nahlásit a jestli ano kam?" nebo "Na své cestě do práce (jezdím na kole) jsem dnes "potkal" dva mrtvé ptáky, kosa a špačka. Oba byli na silnici, takže je pravděpodobné, že je srazilo auto (i když jeden z nich byl před vjezdem do podzemních garáží). Rád bych věděl, jestli si všímat takovýchto případů, nebo na ně nedbat."

Kapacita tohoto serveru není nastavena na takový nápor dotazů. Rádi Vám však vyhovíme a Vaše dotazy se pokusíme zodpovědět v rámci poradny spřáteleného projektu Chřipka a její léčba.

Své dotazy adresujte prosím přímo lékařům a odborníkům:
Poradna stránek "Chřipka a její léčba".


Novinky

Chripka.cz a Pandemie.cz

(17.10.2006)

V loňském roce byl zahájen provoz nových, revolučních a v České republice ojedinělých internetových stránek www.Chripka.cz a www.Pandemie.cz.

Smyslem projektu www.Chripka.cz je informovat laickou i odbornou veřejnost o problematice chřipky, jejích příznacích, komplikacích a možnostech léčby. Většina lidí má totiž tendenci chřipku podceňovat. Jedná se sice o jedno z nejběžnějších, ale na druhou stranu i nejnebezpečnějších onemocnění, se kterým se lidstvo potýká. Počtem svých obětí se řadí k nejsmrtelnějším.

Chřipka může proběhnout jako lehké onemocnění, pokud bude pacient ochoten dodržet klidový režim, ležet v posteli a užívat léky. V opačném případě může dojít ke komplikacím. Jejich závažnost se potom pohybuje od relativně neškodných až po životohrožující stavy. Také ekonomické dopady chřipkového onemocnění jsou překvapující. Proto by se nejenom jednotlivci, ale také zaměstnavatelé, měli zamyslet nad tím, jak výrazná může být finanční úspora v případě, že začneme brát chřipku konečně vážně a uvědomíme si, že chřipka není nachlazení.

Na stránkách www.Chripka.cz se návštěvník může prostřednictvím animace seznámit s šířením chřipkového viru v organizmu, podělit se s ostatními uživateli o vlastní zkušenosti s chřipkou, přenést údaje o svém onemocnění do chřipkové mapy České republiky nebo si pomocí kalkulátoru spočítat orientační změnu čisté mzdy v případě onemocnění a následné pracovní neschopnosti.

Součástí stránek je také sebediagnostika, kdy se formou jednoduchých a srozumitelných otázek můžete dozvědět, jestli máte pouze prvotní příznaky nebo jste-li už v pokročilé fázi nemoci. Získáte zde i rady, jak s nemocí bojovat. Novinky ze světových i domácích renomovaných zdrojů procházejí pravidelnou aktualizací, zapojit se lze i do ankety a diskusního fóra.

Originální projekt www.Pandemie.cz pracuje s evropskou pandemickou databází a několika dalšími zdroji, které monitorují situaci na celém světě. Návštěvníci stránek se mohou např. seznámit s Národním pandemickým plánem České republiky, sledovat aktuální pandemickou mapu Evropy, získat rady pro cesty do zahraničí, objednat si zasílaní informačního zpravodaje e-mailem, apod.

U obou projektů je zásadní důraz kladen na aktuálnost a obsahovou správnost zveřejňovaných informací. Z tohoto důvodu tvoří redakční radu internetových stránek pouze lékaři a odbornou garanci projektům poskytli prof. MUDr. Jiří Havlík, DrSc. a prof. MUDr. Jiří Beran, CSc. Stránky jsou dynamické a pravidelně se na nich budou objevovat původní texty a novinky z renomovaných zdrojů.

zdroj: www.Chripka.cz a www.Pandemie.cz
Přidat názorArchiv

Zpravodaj
Chcete dostávat nové informace?
Vložte svůj e-mail.


EXTRA ZPRÁVY
U Lékaře - nové stránky

Nové internetové stránky
U lékaře, které by neměly uniknout Vaší pozornosti.

Spolupracujeme:
Anketa
Rozumíte ptačí chřipce díky těmto stránkám?
Ano.
Ne.

Poslední diskuze
Partneři projektu: MEDUKA MeDitorial + ČTK
WebArchiv - archiv českého webu